01.08.2017 tarihinde, BORSA İSTANBUL’dan MATİL A.Ş.’ye bir ziyaret gerçekleştirildi.
Borsa İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Himmet KARADAĞ tarafından yapılan ziyarette: ilk olarak Çelik Test ve Araştırma Merkezi laboratuvarları gezilerek yapılan test çalışmaları hakkında bilgilendirmede bulunuldu. Akabinde MATİL tarafından Türk çelik sektörüne yönelik yürütülen Ar-Ge, İnovasyon, mesleki ve teknik eğitim çalışmaları ile yurtdışı çelik firmalarına verilen akredite test analiz hizmetleri aktarıldı.
![](http://www.matil.org/Uploads/1.resim.jpg)
Ziyaret, Borsa İstanbul’da işlem gören çelik firmaları ile kütük ve inşaat demiri gibi yarı mamül ve ürünlerin ticaretine yönelik alternatif satış yöntemleri hakkında bilgi alışverişinde bulunulması ile sona erdi.
![](/Uploads/2.resim.jpg)